web ikonu

Google İşletme Profili ile Oluşturulan Web Siteleri Kapanmak Üzere

Günümüzde işletmelerin çevrimiçi varlığı, Google İşletme Profili ve bu profillerle ilişkilendirilen temel web siteleri üzerinden önemli bir şekilde şekillenmektedir. Ancak, Google’ın güncellemeleri çerçevesinde, İşletme Profili ile oluşturulan web siteleri için önemli bir değişiklik duyurusu geldi. Mart 2024 itibariyle, bu web siteleri devre dışı bırakılacak ve ziyaretçiler İşletme Profili sayfanıza yönlendirilecek.

Bu önemli güncelleme hakkında detaylı bilgi için Google’ın sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

laptopta web sitesi

Google İşletme Profili Web Siteleri Mart 2024’te Devre Dışı Bırakılıyor

Mart ayında, business.site ve negocio.site ile biten alan adları, İşletme Profili web sitesi alanından kaldırılacak. Bu nedenle, İşletme Profilinizi güncelleyerek web sitenizi yeniden yönlendirmeniz önerilmektedir.

business.site ve negocio.site uzantısı ile biten web siteniz kapatıldığında bu durumdan Google İşletme Profiliniz etkilenmeyecek; müşteriler, İşletme Profili ile oluşturulan eski web sitenizi ziyaret etmeye çalıştıklarında İşletme Profilinize yönlendirilecektir. 10 Haziran 2024’ten sonra ise web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar işletme profilinize yönlendirilmeyecek olup “sayfa bulunamadı” hatası alacak.

Google İşletme Profili ile Oluşturulan Web Siteleriniz Kapatılmadan Önce Yapmanız Gerekenler

İşletmenizin bir web sitesinin olması dijital varlığınızı yönetmek, müşterilerinizi etkilemek ve işletmenizi büyütmek için günümüzde büyük önem arz etmektedir. Google’ın bu güncellemesi ile birlikte işletmenizin web sitesiz kalmasının mutlaka önüne geçmeniz gerekmektedir.

Biz, ENT Dijital Pazarlama Ajansı olarak size bu dönemde yardımcı olabiliriz. Sunduğumuz web tasarım hizmeti ile işletmenizi çevrimiçi dünyada güçlü bir şekilde konumlandırabilir, müşterilerinizi etkileyebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

Google İşletme Profili web siteniz kapatılmadan önce, dijital varlığınızı daha da güçlendirmek için bizimle iletişime geçin. Size özel çözümlerimizle, işletmenizi çevrimiçi dünyada öne çıkaralım.

Unutmayın, bir web sitesi sadece bir adres değil, işletmenizin dijital kimliğidir. Bizimle çalışarak dijital dünyada etkin bir varlığa sahip olabilir ve rakiplerinizden öne geçebilirsiniz.

Web tasarım hizmetimizle ilgili bilgi almak için hemen tıklayın.